قابلیت نظرسنجی در گروه ها و کانال های تلگرام از جمله قابلیت هایی است که مدت هاست با آن آشنا هستیم و شاید تاکنون از آن ها استفاده نیز کرده ایم. تا پیش از این برای ایجاد نظرسنجی در کانال ها و یا گروه های تلگرام، مجبور به استفاده از ربات های نظرسنجی بودیم که قادر بودند این قابلیت را برای ما ایجاد کنند تا با استفاده از آن ها یک باکس نظرسنجی ایجاد کنیم. اما در تازه ترین بروز رسانی و آپدیت تلگرام، این قابلیت به صورت بخشی از برنامه درآمده است و از این پس کاربران تلگرام می توانند بدون نیاز به استفاده از ربات های تلگرامی، اقدام به ایجاد نظرسنجی در کانال ها و گروه های مختلف نمایند. با ما در ادامه همراه باشید تا چگونگی این امر را به شما آموزش دهیم

آپدیت جدید تلگرام علاقه مندان برای استفاده از امکان نظرسنجی در تلگرام می توانند از طریق لینک های ارائه شده در زیر، ابتدا اپلیکیشن تلگرام خود را بروز رسانی نموده و سپس به ادامه آموزش در خصوص چگونگی ایجاد نظرسنجی در موبایل و دسکتاپ، مراجعه کنند

قابلیت ایجاد نظرسنجی در نسخه ۵.۱ تلگرام موبایل و در نسخه ۱.۵.۳ تلگرام دسکتاپ ارائه شده است که برای استفاده از آن لازم است که نسخه تلگرام نصب شده روی دستگاه خود را به این نسخه ها ارتقا دهید.

ایجاد نظرسنجی در تلگرام موبایل

برای ایجاد نظرسنجی در نسخه موبایل کافی است به ترتیب مراحل زیر پیش روید که در تصویر نیز مشخص شده است.

  1. ابتدا به گروهی که در آن فعالیت دارید و یا به کانالی که ادمین آن هستید مراجعه کنید.
  2. گزینه سنجاق کردن یا پیوست را انتخاب کنید.
  3. از میان گزینه های موجود، گزینه “Poll” یا “نظرسنجی” را انتخاب کنید.
  4. در کادر نمایش داده شده، ابتدا سوال خود را نوشته و در قسمت بعدی، گزینه های نظرسنجی مورد نظر خود را تایپ کنید. شما می توانید تا ۱۰ گزینه برای نظرسنجی خود ایجاد کنید.
  5. گزینه تایید را از بالای صفحه انتخاب کنید تا نظرسنجی شما به کانال یا گروهی که در آن ادمین هستید ارسال شود.

نحوه ایجاد نظرسنجی در تلگرام موبایل

ایجاد نظرسنجی در تلگرام دسکتاپ

امکان ایجاد نظرسنجی در تلگرام دسکتاپ نیز ارائه شده است و افرادی که از کامپیوتر برای اتصال به اکانت خود استفاده می کنند نیز می توانند از این امکان بهره مند شوند. برای این منظور طبق مراحل زیر پیش خواهیم رفت.

  1. پس از آپدیت تلگرام خود آن را اجرا کرده و به یکی از گروه هایی که در آن عضو هستید و یا کانالی که در آن ادمین هستید، وارد شوید.
  2. روی گزینه سه نقطه در بالای صفحه تلگرام کلیک کرده و گزینه “Create Poll” یا “ایجاد نظرسنجی” را انتخاب کنید.
  3. در کادر نمایش داده شده، ابتدا سوال خود را نوشته و در قسمت بعدی، گزینه های نظرسنجی مورد نظر خود را تایپ کنید. شما می توانید تا ۱۰ گزینه برای نظرسنجی خود ایجاد کنید.
  4. پس از ایجاد حداقل ۲ گزینه، روی “Create” کلیک کنید تا نظرسنجی شما در کانال یا گروهتان ارسال شود.
نحوه ایجاد نظرسنجی در تلگرام دسکتاپ
درباره امید اصغری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *